Dzień Ziemi

Zaloguj

Dzień Ziemi

Wtorek , 30 kwietnia  2013 

 

22 kwietnia obchodzimy Święto Ziemi. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. Nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia nas żywi oraz stanowi istotę naszej egzystencji - naszej i następnych pokoleń.  Z tej okazji szkolne koło teatralne, pod kierunkiem p. Jolanty Kasińskiej - Wadas, p.Agnieszki Milak - Radoń oraz p. Jolanty Barwacz, zaprezentowało przedstawienie pt. „Z Ziemi na planetę Gnu”. Akademię uświetniły występy taneczne grupy przedszkolnej  oraz piosenki w wykonaniu chóru szkolnego prowadzonego przez p. Grażynę Kutę.  Pokazując zagrożenia płynące z dokonań cywilizacyjnych  inscenizacja miała zachęcać do dbania o naszą planetę i ekologicznego trybu życia. Uczestnicy akademii z uwagą śledzili poczynania aktorów na tle barwnej dekoracji, do której wykonania w dużej mierze przyczyniły się p. Sabina Kądziołka, p.Małgorzata Chudoba i p. Teresa Rogowska.