Poranek literacki Grzegorza Kasdepke

Zaloguj

Poranek literacki Grzegorza Kasdepke

Poniedziałek , 13 grudnia  2010 

 

            1 grudnia br. o godz. 8.30 w Sali Lustrzanej odbyło się spotkanie z Grzegorzem Kasdepke – autorem bajek i opowiadań dla dzieci. Na spotkanie przybyło dużo dzieci i fanów twórczości pisarza –około 150 osób. Sala wypełniona była po brzegi uczniami z tarnowskich szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klas trzecich wraz z opiekunami oraz „ Klub Moli Książkowych” z opiekunką - p. E. Stec.

           Pan Grzegorz od razu nawiązał ciepły i serdeczny kontakt ze słuchaczami.  W sposób lekki i dowcipny opowiadał o swojej  twórczości, zachęcał do jej czytania, razem z dziećmi omawiał znaczenie związków frazeologicznych, zwracał uwagę na normy zachowań, zadawał zagadki matematyczne i z humorem odpowiadał na wszystkie pytania. Na konferencji małych dziennikarzy padło mnóstwo przeróżnych pytań. Dzieci chciały wiedzieć nie tylko to, co związane jest z twórczością autora, ale również pytały o zainteresowania pozazawodowe, podróże, preferencje kulinarne, upodobania (czytelnicze, muzyczne, sportowe, samochodowe), czas wolny, życie rodzinne, miejsce zamieszkania, ulubiony kolor, a nawet wiek. Bohater dziecięcej konferencji z uśmiechem na twarzy zwycięsko wyszedł z gradu pytań i ze świeżym zapasem sił przeczytał kilka fragmentów swoich najbardziej popularnych opowiadań.

        Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka chętnych po autografy. Każdy chciał mieć dedykację pisarza w swojej ulubionej książce, którą można było zakupić na kiermaszu. Później był czas na zdjęcia i kwiaty. Spotkanie z pisarzem zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnowie. Było niepowtarzalne i wyjątkowe, bo z dużą dawką humoru. Czas upłynął bardzo szybko, a rozbawione dzieci dopytywały się kiedy będzie kolejne.